BAŞAKŞEHİR 5.ETAP 1.KISIM 5.BÖLGE
   

Bilindiği gibi Türkiye deprem kuşağındadır. Bu yüzden, “Ortaköy Sitesi” projesinde depreme karşı dayanıklılığı ön plana çıkardık. Yapılar son deprem yönetmeliğine ve birinci derece deprem bölgesi esaslarına uygun yapılmıştır. Taşıyıcı sistem, betonarme perde ve kolonların birlikte kullanıldığı karma yapı tipidir. Konutların temeli(zemin etüd raporuna göre) ''kaya'' zemin üzerine inşa edilerek; temel yapı tipi, bina alanının tamamını kapsayan radye temel sistemi olarak seçilmiştir.

Ortaköy Siteleri projesi, İkitelli Başakşehir Bölgesi'nde 36.828 m2 büyüklükte arsa üzerinde projelendirilmiştir. Proje, ayrık nizam ile projelendirilmiş 9 bloktan oluşturulmuş, 388 konut 14 ay gibi kısa bir sürede teslim edilmiştir.

Bloklar; 2 Blok: 1 Bodrum + 1 Zemin ve 9 Normal Kat - 7 Blok: 1 Bodrum + 1 Zemin ve 10 Normal Kattan oluşuyor. Zemin ve Normal kat düzeninde daireler, yangın merdivenleri, insan ve yük asansörü ve gerekli tesisat şaftları bulunuyor. Bodrum katlarında sığınak ve kapıcı dairesi mahalleri yer alıyor.

Yaşamın çoktan başlamış olduğu bir bölgeyi proje alanı olarak seçmenin artıları var!...
“Ortaköy Sitesi” arazisi, Kiptaş Başakşehir Konutları Yerleşim Alanının merkezinde yer almaktadır.. Bölgede su, kanalizasyon, doğalgaz, elektrik altyapısı kullanıma hazırdır. Çevrede Sosyal Tesisler ve Alışveriş Mekanları yürüme mesafesindedir.. Ayrıca her türlü ulaşım imkanı da mevcuttur.

Ortaköy Sitesi, akıllı ev mantığında inşa edildi! Gerek ev içerisinde, gerek genel site planlamasında ayrıntılara önem verdik. Her dairede iki ayrı telefon hattı, kablolu yayın bulunmaktadır.

Bina içlerinde dijital TV altyapısı, görüntülü diyafon, alarm sistemi (yangın, doğal gaz, güvenlik) sistemleri mevcuttur. Ayrıca 24 saat yüksek hızda internet altyapısı ve site içinde otopark ücretsizdir.

         

SEFAKÖY EVLERİ
 


Herkesin bir ev sahibi olma hayali vardır. Ve hayalini kurduğu eve dair bazı beklentileri...

Öncelikle düşlediği evin çevresindeki yeşil alanların fazla olmasını ister insan.

Çocuklarının tehlikesiz oyun sahalarında oynamasını, gelişimlerinin sağlıklı bir biçimde sürmesini bekler.

Okullarının hayalini kurduğu eve yakın olmasını arzular.

Evinin çevresindeki bir alışveriş merkezinde aradıklarını rahatça bulmak ister.

Günün her saatinde faydalanabilecği kapalı bir yüzme havuzu düşler.

Hem kendi aracının hem de misafirlerinin araçlarının güvenli bir otoparkta olmasını ister.

Tüm bunlar gibi birçok hayali vardır insanın...


Hayattan farklı beklentileri olan belkide en saf isteklere sahip kişiler çocuklar...Yaşamı "oyun" gibi algılayan çocukların en doğal hakkı tehlikesiz oyun sahalarında oynamak. Sağlam arkadaşlıklarını kurulduğu,gelişimin sağlıklı bir şekilde sürdüğü ve toplumun diğer fertleriyle sıcak ilişkilerin kurulduğu bir yer var artık:

"SEFAKÖY EVLERİ"

Oyun hakkını çocuklarınızın elinden almayın.


Plansız kentleşmenin yok ettiği doğayı özlüyor herkes...Uçsuz bucaksız binaların, beton yapıların yok ettiği doğaya saygısını SEFAKÖY EVLERİ'nde de çevre düzenlemesi ile gösteriyor. İnsanları "yeşil alandan" mahrum bırakmıyor...

SEFAKÖY EVLERİ, 444 konut, 48 derslik okul, çarşı ve iş merkezi teslim edilmiştir.

 
E-bülten, Üye ol
 E-mail:
Tanıtım Broşürlerimiz
 
  • En Kaliteliyi,
  • En Kısa Zamanda,
  • En Ucuza Mal Et.
  •